Bağlantı yapmak caiz midir?

SORU:

Bizim cemaatimizdeki rabıta olayı kısaca şöyle: Allah'ın nuruna, feyzine bizim gibi insanların ulaşabilmesi imkânsız olduğu için bu nuru şeyhimizi düşünerek ondan alıyoruz. Buna Musa aleyhisselamın Allah'ın cemalini görmek istediği halde görememesi, Allah'ın nurunun onu bayıltması örneği verilmekte. Bize deniyor ki: Bir insan gidip de elektrik trafosuna evinden hat çekerse bu elektrik onu çarpar, voltaj fazla gelir. O yüzden araya sigorta lazım diyorlar. Bu sigorta da veli olan şahıslardır. Buna göre sigorta silsile-i saadetten olan şeyhimiz oluyor. Yanlış mı yapıyoruz?

Tarih: 21 Ağustos 2009


adsense

Allah Teala bizlere şah damarımızdan yakındır. Şah damarımızla aramıza giren her şey bizi öldürür. Araya koyacağınız aracı da sizin Allah ile ilişkinizi keser, şu demek oluyor ki inancınızı öldürür. Allah’ın nuru, o şekilde oluktan akarak gelen bir şey değildir.
 
Musa aleyhisselam Allah’ın cemaline bakmış değildi. Allah dağa görününce dağ yerle bir olmuş, Musa aleyhisselam da bu vaka üstüne bayılmıştı.
 
Allah Teala, hâşâ yüksek gerilim hattı değildir, kendisine yaklaşanı çarpmaz! Asla kimse de Allah’a karşı sigorta görevi yapması imkansız. Bunlar Allah’a meydana getirilen iftiralardır.
 
Bu ve benzeri mevzular, sitemizde yer edinen KUR’AN IŞIĞINDA TARİKATÇILIĞA BAKIŞ adlı kitapta incelenmiştir. Oraya bakmanızı tavsiye ederiz.

adsense

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağlantı yapmak caiz midir?

Ne OLuşturmak Istiyorsunuz
Standart Soru
Kişilik testi gibi sorular hazırlayabilirsiniz.
Resimli Soru
Bilgi testi. Sorularla bilgi ölçümü yapın.
Anket
Etkili ve görsel anketler hazırlayabilirsiniz.
Makale
Başka sitelerden verileri kolayca entegre ederek listeler hazırlayabilirsiniz
Liste
Etkileyici Yazılar Oluşturabilirsiniz
Oylama Listesi
Kullanıcılar oluşturduğunuz içerikleri puanlayarak en iyi içeriği öne çıkarabilirsiniz.
Caps
Caps Resminizi seçip yükleyin
Görüntü
Resim veya Hareketli Resim
Gif
Hareketli Resimlerle etkileyici listeler oluşturabilirsiniz.