Bindiğim ticari taksinin trafik cezasını kim öder?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı

Sual Detayı

Bir mevzuda bilginize ihtiyacım var lütfen destek verir musunuz? Gireceğim imtihan için yanlış okula gitmişim ve sınavın başlamasına 25 dk var. Taksi buldum derhal sürücü gideceğim okulun 40 dk. mesafede bulunduğunu ve yetişemeyeceğimi söylemiş oldu ben kabul etmedim koca senenin emeği sonuçta. Bindim taksiye radar var diyerek yavaşladı sürücü ben daha süratli gidemez miyiz dedim ne yapayım arabaların üstünden mi gideyim dedi ve o an radara girdik ve ileride polisler çevirdi ve sınavın başlamasına 1 dk. kalmıştı. Ben artık ineyim dedim, ben esasen geri gidiyorum dedi ve taksimetre 100 lira gösteriyordu. Geri dönüş için para almaz zannettim taksi durağına yaklaştık durdu 180 küsur falan ya da daha çok olabilir. Taksici ilkin taksimetredeki tutarı söylemiş oldu sonrada ne var ise ver dedi. Taksiden inerken de trafik cezasını elime tutuşturdu bunu kim ödeyecek şimdi dedi 488 lira bulunduğunu söylemiş oldu (ben makbuza bakmadım). Kul hakkı bu dedi yarı yarıya ödeyelim bile demedi. Şu an gücüm yok siz numaranızı verin diyerek indim araçtan.
Şimdi ben bu parayı taksiciye ödemeli miyim ya da ne kadarını ödemeliyim kendimin sebep bulunduğunu düşünerek, ne yapmam gerekir? Lütfen data verir misiniz dinen bunun gereği nedir?

Yanıt

Yanıt

Kıymetli kardeşimiz,

Taksi tutarının tamamını ödemeniz gerekir.

Cezaya erişince, şoföre etkili baskı yapmanız (onu tehdit vb. ile zorunlu etmeniz) söz mevzusu olamayacağı için cezayı kendisi (sürücü) öder.

Slm ve yakarma ile…
Sorularla İslamiyet

NurdanAtar tarafınca Ct, 26/10/2019 – 20:01 tarihinde gönderildi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir