Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı

1. Karşılayabileceğinden fazla harcamak

Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum e9e9c8349c3954752b31f3a44bdeb676

Önceden tanıdığım yaşlı bilge bir kadın ‘Bir eş olarak yapabileceğin en iyi şey kocanın imkânları içinde yaşamaktır’ demişti.Hanımlar, bütçeye uygun hareket ederek ve sahip olduklarınızın tadını çıkararak kocanıza saygınızı ve içten takdirinizi gösterin. Maddi durumunuz hakkında ferasetli olun.Savurgan isteklerinizi karşılamak ya da kredi kartınızın astronomik boyuttaki borçlarını ödemek için yeterince maddi duruma sahip olmadığınızdan şikâyet etmek, ailenin geçimini sağlayayım diye her gün sıkı bir şekilde çalışan vefalı eşinize teşekkür etmenin kötü bir yoludur.Evet, aylardır gözünüzün üzerinde olduğu o marka çantayı alamamış olabilirsiniz, ama kocanız ona dürüst olduğunuz ve sağladıklarına minnettar olduğunuz gerçeğiyle sizi sevecek ve takdir edecektir.

2. Devamlı olumsuzluk

Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum 3a5332107ad8d8ba0c5b1f81088decf3

Saçlarınızdan, evdeki dağınıklıktan, komşularınızdan, iş arkadaşlarınızdan, eski bulaşık makinenizden ve bu aradaki her şeyden nefret edersiniz. Kocanız kapıdan girer girmez, harekete geçer ve gün boyunca aklınızdan geçen her türlü olumsuz ve hırslı düşünceyi ortaya dökersiniz.Bu ağır yükü taşıdığınızı düşünebiliyor musunuz? Olumsuzluk güçten düşürücü bir durumdur. Erkekler bir şeyleri düzeltmeyi sever ve sürekli şikâyetlerle karşılaşmak çözüm bulmakta onlara zorluk çıkarır.Evlilikten öğrendiğim bir şey varsa o da iyi bir adam sizi mutlu etmeyi ister ve eğer bunu yapamazsa kendisi de mutsuz olur. Ara sıra kötü zamanlarınızın olması normal ve anlaşılabilir bir durumdur; fakat bunu hayatınızın bir parçası haline getirmeyin.

3. İlk sıraya başka şeyleri koymak

Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum e3be2b1a3dd4609a0a05fe329f062b34

Çocuklarınızı, annenizi, arkadaşlarınızı, yeteneklerinizi ya da kariyerinizi kocanızdan önde tuttuğunuz zaman ona açıkça önemsiz olduğunu belirten bir mesaj göndermiş olursunuz. Düşünün ki; yıllar boyu her gün böyle bir mesaj alıyorsunuz. Bu durum öz güveninizi ne hale getirir?Kocanızı ilk sıraya koyun.Bazen bu durum, zarar verici ve genel kanıya ters gibi görülmesine rağmen, evlilikte mutluluğun anahtarının bu olduğunu gördüğünüzde şaşıracağınızı düşünüyorum. Birbirlerini ilk sıraya koymadıklarından, sevgiyi ve ilgiyi ihmal ettiklerinden dolayı bu günlerde birçok çift boşanıyor.Eğer önceliği birbirinize vermeyi seçerseniz, mutluluğu bulacaksınız.

4. Fiziksel yakınlıktan alıkoymak

Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum 9b222906b5190e9eb63885f14cf05f4e

Erkekler eşleriyle fiziksel yakınlık ister ve buna ihtiyaç duyarlar. Bu yakınlığı sürekli reddettiğiniz zaman canları sıkılır.Cinsel yaşam eşinizi kontrol ettiğiniz bir araç olmamalı; Yüce Yaratıcıya ve başka birine seni daha da yakınlaştıran kutsal bir araç olarak görülmelidir.Çok güzel ve önemli şeyleri seninle sadece seninle paylaşmak isteyen, seven romantik bir eş tarafından istenmek ve aranmak büyük bir lütuftur. Her zaman bu ruh halinde olmasanız bile, kabul etmeye (mümkün olduğunca) ve bu bağa zaman ayırmaya değer.

5. Onun dilinden konuşmamak

Eşinize ve Evliliğinize Zarar Verdiğiniz 5 Durum e21d3d4c5a15657f1ee3a87899d958ca

Kadınlar üstü kapalı konuşmayı severler ( Bence bu DNA’mızın bir parçası). Ama erkekler hemen anlamazlar (Bence bu da onların DNA’sının bir parçası).Zamanınızı onun anlamayacağı ince ipuçları vererek boşa harcamayın. Onunla açık konuşun. Duygularınız hakkında dürüst olun ve patlayana kadar içinizde biriktirmeyin. Eğer size sorun ne diye sorarsa, ‘hiçbir şey’ diye yanıtlayıp aklınızı ve hislerinizi okumasını beklemeyin. Gerçekten ne hissettiğiniz hakkında açık olun.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir