Konser vermek günah mıdır?

Boş bir arazide, içkinin yasak olduğu bir konser verdiğimizde (konseri veren erkek) kadın ile erkeğin birbirlerine değmesinin günahını şarkıcı da alır mı? Sonuçta orası boş bir arazi ve konsere gelen seyirciler yerlerini değiştirebilirler. Demek istediğim olayı bir market gibi düşünelim: bir insan gidip çikolata almak istiyor ve marketler de kadın erkek karışıktır. Eğer kişi başka birine değmek istemiyorsa kenara çekilebilir, ki konserlerde şarkıcı özellikle içkiyi yasaklamış ve kimseyi bir yere geçmeye zorlamamıştır. Yine de o değme günahını konseri verdiği için alır mı?


Sual Detayı

Boş bir arazide, içkinin yasak olduğu bir konser verdiğimizde (konseri veren adam) hanım ile adamın birbirlerine değmesinin günahını müzisyen da alır mı? Sonuçta orası boş bir arazi ve konsere gelen izleyiciler yerlerini değiştirebilirler. Demek istediğim vakası bir market şeklinde düşünelim: bir insan gidip çikolata almak istiyor ve marketler de hanım adam karışıktır. Eğer şahıs başka birine değmek istemiyorsa kenara çekilebilir, ki konserlerde müzisyen bilhassa içkiyi yasaklamış ve kimseyi bir yere geçmeye zorlamamıştır. Gene de o değme günahını konseri verdiği için alır mı?

adsense
Yanıt
Yanıt

Kıymetli kardeşimiz,

İçki içilmeyen açık yada kapalı bir yerde bir adam ses sanatçısının uygun güfteler ve bestelerle  konser vermesinde sakınca yoktur.

Buraya açık saçık hanım ve kızları getiren ve erkeklere yakın oturtanlar olursa bunun sorumluluğu sanatçıya ilişkin olmaz.

Merhaba ve yakarış ile…
Sorularla İslamiyet

Yazarimbenim tarafınca Ct, 25/05/2019 – 20:01 tarihinde gönderildi

adsense

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konser vermek günah mıdır?

Ne OLuşturmak Istiyorsunuz
Standart Soru
Kişilik testi gibi sorular hazırlayabilirsiniz.
Resimli Soru
Bilgi testi. Sorularla bilgi ölçümü yapın.
Anket
Etkili ve görsel anketler hazırlayabilirsiniz.
Makale
Başka sitelerden verileri kolayca entegre ederek listeler hazırlayabilirsiniz
Liste
Etkileyici Yazılar Oluşturabilirsiniz
Oylama Listesi
Kullanıcılar oluşturduğunuz içerikleri puanlayarak en iyi içeriği öne çıkarabilirsiniz.
Caps
Caps Resminizi seçip yükleyin
Görüntü
Resim veya Hareketli Resim
Gif
Hareketli Resimlerle etkileyici listeler oluşturabilirsiniz.