Müslüman olduğumuz halde niçin Allah’tan hâlâ hidayet istiyoruz?

SORU:

Fatiha sûresinde, “Bizi kendilerini doğru yola ulaştırdıklarının (hidayet) yoluna ulaştır” diye her namazda Allah’a dua ediyoruz. Bakara sûresinin 3-5. ayetlerinde hidayet üzerinde olanların kimler olduğu açıklanıyor. Namaz kılanlar hidayet yolu üzerinde olduklarına göre bir yerlerde eksik mi kalıyoruz ki her namazda “bizi doğru yola eriştir” diye dua ediyoruz? Allah’a, peygamberlerine, ahiret gününe, kitaplarına inanan, namaz kılan ve malından hayra harcayanlar için Allah Teâlâ “onlar hidayet üzeredir” dediği halde niye hâlâ “bizi doğru yola eriştir” diye dua ediyoruz?

Tarih: 25 Şubat 2011


adsense

İslam bir bütündür. Bu bütünlüğü bozucu inanç ve uygulamalar kişiyi yoldan çıkarır. En tehlikeli günah ise şirktir. Namaz kıldığı halde başı sıkışınca “Yetiş ya falan” diye Allah’tan başkasını desteğe çağırarak şirke düşenlerin sayısı azca değildir. Bu sebeple doğru yolda devamlı kalabilmek büyük bir dikkat ve çaba ister.

Eğer vaktiniz olur da sitemizde yer edinen “Kur’an Işığında Tarikatçılığa Bakış” ve “Kur’an Işığında Aracılık ve Şirk” adlı kitaplarımızı okursanız sizin dediğiniz ibadetleri yapmış olduğu halde ne vahim durumlara düşenler bulunduğunu görürsünüz. Bu açıdan Fatiha sûresindeki “Bizi doğru yola eriştir” duası oldukça önemlidir.

Adı geçen kitaplara www.suleymaniyevakfi.com internet sitemizden ulaşabilir, www.suleymaniyevakfi.org/hizmetlerimiz/Kitaplarimizi-indirin.html adresinden de ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

adsense

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müslüman olduğumuz halde niçin Allah’tan hâlâ hidayet istiyoruz?

Ne OLuşturmak Istiyorsunuz
Standart Soru
Kişilik testi gibi sorular hazırlayabilirsiniz.
Resimli Soru
Bilgi testi. Sorularla bilgi ölçümü yapın.
Anket
Etkili ve görsel anketler hazırlayabilirsiniz.
Makale
Başka sitelerden verileri kolayca entegre ederek listeler hazırlayabilirsiniz
Liste
Etkileyici Yazılar Oluşturabilirsiniz
Oylama Listesi
Kullanıcılar oluşturduğunuz içerikleri puanlayarak en iyi içeriği öne çıkarabilirsiniz.
Caps
Caps Resminizi seçip yükleyin
Görüntü
Resim veya Hareketli Resim
Gif
Hareketli Resimlerle etkileyici listeler oluşturabilirsiniz.