Peygamberimiz evleri ziyarete gelir mi?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı

Kıymetli Kardeşim,

Bunlar kendileri için bir dünya kuruyor ve yapı taşı olarak siz gençleri kullanıyorlar. Bunun için iki şeye gerekseme duyuyorlar; biri onların istediği kıvama gelmeniz, doğrusu iyi yetişmeniz. Bundan dolayı yeni yapı taşları bulabilmek için bunu dışa karşı propaganda malzemesi olarak kullanıyorlar. İkincisi de kayıtsız şartsız onlara teslim olmanızdır. Bu sayede onlar sizi istedikleri yerde istedikleri şeklinde çalıştıracaklardır.

Sizin onlara kayıtsız şartsız teslim olmanızı sağlamanın en kestirme yolu inançlarınızı istismardır. Bunun yolu hurafelerdir. Güzelim üzümlerin o leziz suları, ekşitilip şarap yapılınca insanı Ne Şekilde sarhoş ediyorsa İslam dininin o güzelim kaide ve kavramları da tahrif edilince doğrusu değişik alanlara çekilince sizi sarhoş etmekte ve şuursuz hale getirmektedir.

O cemaat, insanların Kur’an’ı okuyup anlamalarını asla istemez. Bunu siz yaşayarak görüyor olmalısınız. Okunan ya … …’nin ya da … …’in kitaplarıdır. Dini ana kaynaklar yerine kaynak niteliği olmayan kitaplardan öğrenince sizi din adına istedikleri tarafa çekmeleri fazlaca kolay olmaktadır. Bu cemaatin bu mevzuda en fazlaca istismar ettikleri şahıs Peygamberimizdir. O Allah’ın Elçisi’dir. Gelmiş, dini bildiri etmiş ve örnek uygulamalarıyla bizlere rehber olmuş ve bu dünyadan ayrılmıştır. Şimdi bunlar, dine yapacakları iftiraları, peygamberimizi rüyalarında gördüklerini söyleyerek onun ağzından yapmaktadırlar. Bu mevzuda İsa aleyhisselamı istismar eden Hristiyanlar gibidirler. Hristiyanlar İsa aleyhisselamın kilisede bulunduğunu söyler ve kilisenin onu temsil ettiğini insanlara anlatırlar. Bunlar da kendi cemaatlerini bir çeşit kilise şeklinde saydıklarından Peygamberimizin orada bulunduğunu zihinlerinize kazmaya çalışıyorlar. Böylece siz, onarlı gözünüzde büyütecek, kutsayacak ve onlara mukaddes bir bağlılık içinde olacaksınız. Hristiyanlar da bu şekilde dindarlık numaralarıyla kandırılmaktadırlar. Bunlara karşı koymanın tek yolu dini Kur’an’dan ve peygamberimizin uygulamalarından öğrenmenizdir. Bunun için bu şekilde davrandığına inandığın kişilerle beraber olmaya çalış. Allah yardımcın olsun.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir