Sesli zikir, toplu zikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

SORU:

Bilindiği üzere zikirli ilahi denen ve garip seslerle bezeli bir müzik formu var. Biz böyle bir zikirden haberdar değiliz. Bu kardeşlerimize doğruyu aktarma bağlamında bize neler önerebilirsiniz?

Tarih: 21 Ağustos 2009


Müslümanlar olarak tek bir doğruda birleşebilmemiz için ilk olarak Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’e sıkı sıkıya sarılmamız gerekiyor. Şu an müslümanların içine düştükleri sıkıntılar, Kur’an’ı yaşam dışına itmekten meydana gelmektedir. Kur’an’ın önemini başta müslümanlar olmak suretiyle tüm dünyaya anlatmak da hepimizin görevidir.

adsense

Toplu zikir seansları, bağlantı, şeyhten ve ölülerden istiane benzer biçimde mevzular dinimize sonradan giren hurafelerden ibarettirler. Bu benzer biçimde yanlışlara düşenlere ilk olarak Kur’an’ın önemini ve Kur’an’a dayalı bir ilmin ne benzer biçimde pozitif yönde gelişmelere yol açacağını tatlı bir üslupla anlatmamız gerekiyor. Bundan sonrasında tasavvuf ve tarikat benzer biçimde kurumların dinimizde hangi pozisyonda durduklarına dair açıklayıcı ve sağlam delillere dayalı bilgiler sunulması gerekir.

Bildiklerimizi uygun bir üslupla anlatmaktan, bildiri etmekten başka yapacağımız bir şey yoktur. Allah Teala elçi olarak gönderilmiş olduğu peygamberlere de aslına bakarsan bu görevi yüklemiştir.

Biz bu benzer biçimde yanlışlara dair bitirdiğimiz emek harcamaları birer kitap halinde yayınladık. (Kur’an Işığında Tarikatçılığa Bakış, Kur’an Işığında Aracılık Ve Şirk) Daha da güzel emekler ve hizmetler için müslüman kardeşlerimizin de elini taşın altına koymalarını bekliyoruz. Sizler de bu hizmetlerin devamı için bir şeyler yapabilirsiniz.

adsense

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sesli zikir, toplu zikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ne OLuşturmak Istiyorsunuz
Standart Soru
Kişilik testi gibi sorular hazırlayabilirsiniz.
Resimli Soru
Bilgi testi. Sorularla bilgi ölçümü yapın.
Anket
Etkili ve görsel anketler hazırlayabilirsiniz.
Makale
Başka sitelerden verileri kolayca entegre ederek listeler hazırlayabilirsiniz
Liste
Etkileyici Yazılar Oluşturabilirsiniz
Oylama Listesi
Kullanıcılar oluşturduğunuz içerikleri puanlayarak en iyi içeriği öne çıkarabilirsiniz.
Caps
Caps Resminizi seçip yükleyin
Görüntü
Resim veya Hareketli Resim
Gif
Hareketli Resimlerle etkileyici listeler oluşturabilirsiniz.