Sesli zikir, toplu zikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı

Müslümanlar olarak tek bir doğruda birleşebilmemiz için ilk olarak Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’e sıkı sıkıya sarılmamız gerekiyor. Şu an müslümanların içine düştükleri sıkıntılar, Kur’an’ı yaşam dışına itmekten meydana gelmektedir. Kur’an’ın önemini başta müslümanlar olmak suretiyle tüm dünyaya anlatmak da hepimizin görevidir.

Toplu zikir seansları, bağlantı, şeyhten ve ölülerden istiane benzer biçimde mevzular dinimize sonradan giren hurafelerden ibarettirler. Bu benzer biçimde yanlışlara düşenlere ilk olarak Kur’an’ın önemini ve Kur’an’a dayalı bir ilmin ne benzer biçimde pozitif yönde gelişmelere yol açacağını tatlı bir üslupla anlatmamız gerekiyor. Bundan sonrasında tasavvuf ve tarikat benzer biçimde kurumların dinimizde hangi pozisyonda durduklarına dair açıklayıcı ve sağlam delillere dayalı bilgiler sunulması gerekir.

Bildiklerimizi uygun bir üslupla anlatmaktan, bildiri etmekten başka yapacağımız bir şey yoktur. Allah Teala elçi olarak gönderilmiş olduğu peygamberlere de aslına bakarsan bu görevi yüklemiştir.

Biz bu benzer biçimde yanlışlara dair bitirdiğimiz emek harcamaları birer kitap halinde yayınladık. (Kur’an Işığında Tarikatçılığa Bakış, Kur’an Işığında Aracılık Ve Şirk) Daha da güzel emekler ve hizmetler için müslüman kardeşlerimizin de elini taşın altına koymalarını bekliyoruz. Sizler de bu hizmetlerin devamı için bir şeyler yapabilirsiniz.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir