Vahhabilerin arkasında namaz kılınır mı?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı

İnancında şirk olduğundan güvenli olunan kişinin arkasında namaz kılınmaz. İmamlık görevinde bulunan kişide esas olan, inancının sahih olmasıdır. Aksi durağan(durgun) oluncaya kadar her imamın arkasında namaz kılınabilir. Onların arkasında namaz kılınmayacağını söyleyenler, bu iddialarına kanıt getirmelidirler. Bu sebeple İslam hukukunda mevcud bir kaideye nazaran iddiada bulunan şahıs kanıt getirmek zorundadır.[1] Kanıt getiremezse karacılık etmiş sayılır.

Cevabın yayımlandığı yer için bkz: Yahya Şenol-Enes Alimoğlu, İnsanlık Zamanı Süresince O Namaz, Süleymaniye Vakfı Yayınları, İstanbul, 2016, s. 145-146.

[1] Beyyine (kanıt) müddaî (iddia sahibi) için ve yemin münkir (inkar eden şahıs) üzerinedir. (Mecelle Madde 76)

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir