Yeni doğan bebekler Ne Gibi evrim geçiriyor?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı
Sual Detayı

Son zamanlarda doğan bebekler kurbağa başlı ya da yılan şekli ile dünyaya gelmektedir. Ne Gibi oluyor da bu bebekler evrim geçirmiş oluyor. Hâlbuki evrim (ateist) doğrusu bir canlı başka canlıya dönüşmesi dinimiz bunu kabul etmiyor. Bunu Ne Gibi açıklayabiliriz?

Yanıt
Yanıt

Kıymetli kardeşimiz,

Bir hücreden insanoğlunun bu malum şekliyle meydana gelmesi, sonsuz ihtimalde bir ihtimaldir. Doğrusu bir hücre arka arkaya bölünmesiyle fazlaca hücreli şekilsiz bir yapı ortaya çıkar. Bu yapı, evlatların biçim yaptıkları oyun hamuruna benzemektedir.  Bu şekilsiz yapıdan baş meydana getiriliyor.

Şimdi bu başa kaç göz lazımdır?

Eğer sonsuz ilim, irade ve kudret sahibi bir Allah’ı kabul etmeyip ve bu yaratılışı O’na vermezseniz, o vakit doğa ve tesadüfe vereceksiniz. Bu durumda göz sayısı sonsuz sayı içinde bir sayı olabilir. Doğrusu, bir olabilir, iki olabilir, üç olabilir, v.s. İki tane olması, sonsuz ihtimalde bir ihtimaldir.

Haydi, Ne Gibi olmuşsa olmuş, iki göze karar verilmiş.

Şimdi sağ gözü nereye koyacağız?

Rastlantı ve tabiatın eseri olduğuna gore, vücudun her yerinde olabilir. Sol göz de öyleki. O da vücudun her yerinde olabilir.

adsense

Sonrasında sağ gözün şekline gelelim. İğne gözü şeklinde olabilir. İnek gözü şeklinde olabilir. Sinek gözü şeklinde olabilir. Doğrusu bu insan gözü şeklinde olması sonsuz ihtimalde bir ihtimaldir.

Tüm aza ve organların meydana gelme durumu böyledir.

Sonrasında bu hücre topluluğu her hangi bir varlık şeklinde olabilir. Azaları olmayan yada yarım olan insan olabilir.

Demek Allah her bir canlıyı, sonsuz ihtimaliyet içinden seçerek o canlının kendine özgü özellikleriyle yaratıyor.

İşte bu yaratılış içinde, bazılarının dikkatini çekmek ve düşünmeye çağrı etmek için yarı yerini at, yarı yerini it şeklinde yada değişik şekillerde yaratabileceğini gösteriyor.

Şimdi burada evrim diye bir şey yoktur. Doğrusu bir canlı değişerek aşama aşama bir canlıdan bir başkasına dönüşmüş değildir. Allah aniden değişik tipte numune için bir canlı yaratmıştır. Fakat bunların nesli devam etmez.  Doğrusu Allah her canlıyı sürekli aynı yaratmak mecburiyetinde değildir.

Fakat lütuf ve merhametinden her canlının genetik yapısını muhafaza etmektedir. Bununla birlikte, arada bir dikkati bu mükemmel yaratılışa çekmek için anormallikleri de yaratmaktadır.

Merhaba ve yakarış ile…
Sorularla İslamiyet

Ferat fidan tarafınca Ct, 13/07/2019 – 20:00 tarihinde gönderildi

adsense

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir