Yunanistan’da askere gitmenin bir sakıncası var mı?

Lütfenlog in or register to like posts.
Yazı
Sual Detayı

Yunanistan’da askere gitmek istemiyorum.
Ben Yunanistan vatandaşıyım fakat Müslüman ve Türk’üm. Burada (Yunanistan’da) askerlik yapmak istemiyorum. Türkiye’de eğitim alacağım ve devamında da Türkiye’de emek harcamayı planlıyorum. Askere gitmemek için düzmece hasta raporu düzenleme yada devamlı Türkiye’de kalıp asker kaçağı olma imkanları var. Başka neler yapılabilir bilmiyorum fakat burada askere gitmek istemiyorum. Başka çarem kalmaz ve zorunlu kalırsam eğer düzmece hasta raporu düzenleyip muaf olursam büyük günaha girmiş olur muyum? Haç işareti olan giyim giyme ihtimalim var bunu istemiyorum. Gitmemek için elimden ne geliyorsa yapmayı planlıyorum. Kanuni olarak zorla gitme durumunda bırakılırsam gitmem farz mı olur? Asker kaçaklığı durumunda ne olur? Allah razı olsun.

Yanıt
Yanıt

Kıymetli kardeşimiz,

Yunanistan’daki Müslümanlar kendi rızalarıyla ve devlet ile sözleşme yaparak orada kalmadılar, dünyanın kuvvetli devletlerinin dayatması sonucu meydana getirilen anlaşmalar sonunda orada bırakıldılar.

Orada dinlerini ve değerlerini koruyamamak tehlikesi var ise ilk olarak bir İslam ülkesine göçmeleri gerekir.

Bu da devamlı ve hepimiz için mümkün değildir.

Zarureten orada kalanlar ellerinden gelen tüm imkanları kullanarak o devletin İslam’a karşı yada aykırı olan faaliyetlerine katılmamanın yollarını aramalıdırlar.

Merhaba ve yakarış ile…
Sorularla İslamiyet

Ali2 tarafınca Cu, 01/03/2019 – 20:00 tarihinde gönderildi

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Reactions

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir